Kabin fiyatları uygulama şekilleri ve aksesuarlarına göre büyük farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden fiyatlar kullanılacak proje üzerinden hesaplanır, verilen adet ve m2 gibi fiyatlar yaklaşık fiyatlar olup gerçek fiyatlar projenin üzerinden, teknik şartnameye göre hesaplanmalıdır. Fakat sizler için hazırladığımız fiyat listesi bölümünden , fiyat analizi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dünya standartlarında düşünüldüğünde 150x150 ölçüleri standart olarak kabul görmüştür.Daha detaylı bilgi almak için Profesyonele Özel / Teknik Bilgi linkinin altında bulunan Engelli WC Tasarımı bölümünde detaylıca verilmiştir.

Kalınlıklar

  • 1.5mm-25mm arasında üretim yapılabilmektedir.

Ebatlar

  •   900*2150 mm
  • 1220*2440 mm
  • 1300*2800 mm
  • 1300*3050 mm
  • 1400*3660 mm
  • 1540*3050 mm 
  • 1540*3660 mm
  • 1860*4200 mmplaka ölçülerinde üretim yapılabilmektedir.
  • Piyasada yaygın olarak stoklarda  bulunan,  kalınlık 12-13 mm kalınlığında , ölçü  1540*3660 mm plk ebattır.

Ağırlık ; Kompak Laminat Kaç kg dir ?

Kompak Laminat  Ağırlığı ;  1mm için 1,45 kg/m2 dir, yani 12 mm kalınlığındaki compact laminatın ağırlığı 17,4 kg’dır . 
1 plk 1540 * 3660 mm ebadında  12mm kalınlığında  kompak laminat ağırlığı 98,07 kg gelmektedir.
Projenizde 12mm kompak laminat m2 hesabını çıkardığınızda 12mm için 17,4 kg/m2 ile çarparak malzeme ağırlığınıza ulaşabilirsiniz.


 

Piyasada yaygın olarak stoklarda  bulunan,  kalınlık 12-13 mm kalınlığında , ölçü  1540*3660 mm plk ebattır.

HPL üretim tekniği ile üretilen, kraft kağıdı miktarı artırılarak kalınlığı belirlenen compact laminat panellerdir. Compact laminat, fenol esaslı reçine emdirilmiş kraft kağıtları ile en dışında melamin esaslı reçine emdirilmiş dekor kağıdının 150 derece sıcaklıkta 100 kg/cm2 basınç altında 90 dakika preslenmesi ile oluşan panellerdir.

Kapı genişlikleri 60-80 cm arasında değişebilir. Standart kullanım ebatı 72 cm dir.

Kapazlama diye tabir edilen kapı sisteminde kapı 2.5cm kadar her iki yan panel üzerine basacak şekilde tasarlanır.Kapı ile yan paneller arasında 12mm compact laminat kalınlığı kadar kot farkı vardır. Detaylı görsel için tıklayınız

Kapıların genişliği en az 90 cm olmalıdır. Kapıların kendiliğinden kapanmasını sağlamak için yaylı yada kendiliğinden kapanmayı sağlayan menteşeler kullanılmalıdır. Kapı üzerlerinde özürlü amblemi bulunmalıdır. Kilit sistemi kolay anlaşılır olmalıdır.

Compact laminat kendi kendini taşıyabilen özel bir yapıya sahiptir. Sadece bu özelliğinden dolayı bir çok yardımcı elemandan tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Bundan başka panellerin yüksek homejen yapısı ve yoğunluğu menteşe, kilit gibi elemaların doğrudan doğruya emniyetli bir şekilde vidalanmasını sağlamaktadır.

Compact laminat özellikle duşa kabin ara bölmelerinde kullanım alanına sahip bir malzemedir. Wc ve duş bölmelerini ayırmada da kullanılmaktadır.

Wc kabin derinlikleri kapıların içeri veya dışarı açılış yönüne gore değişiklik göstermektedir.Kapılar dışarı açılıyor ise derinlik konusunda çok problem yaşanmaz. Alaturka wc taşı veya klozet derinliğini göz önüne alarak rahatça belirlenebilir. Kapıların içeri açılması durumunda ise alaturka taş bulunan wclerde bölme panosu derinliği minimum 125 cm maximum 150 cm olabilir. Klozet kullanılan sistemlerde ise klozet tipine bağlı olarak değişir. Klozetler gömme rezervuarlı ise derinlik 120 cm minimum , 150 cm maximum ölçülerde olabilir. Klozetlerin rezervuarları üzerinde ise kapı genişliğide 70 cm olarak düşünülürse mininimum derinlik 145 cm olmalıdır.

Compact laminat paneller, üstün nitelikleri sayesinde okullar, spor salonları, hastaneler, hava alanları, alışveriş merkezlerinin duvar kaplamalarında, tuvalet kabinlerinde, soyunma dolaplarında kullanılmak için mimarların tercih ettiği yapı malzemesidir.

Kalınlık olarak 2 mm ile 40 mm arasında üretim yapılabilmektedir. Genel olarak cubicle sistemlerde 12 mm, cephe kaplamalarında 6-8-10 mm ve laboratuar tezgahlarında ise 20 mm kalınlık uygulanır.

TSE ve EN 438 test raporlu yerli compact laminatlar kullanılmaktadır. Türkiye bir çok ülkeye de  ihracat yapmaktadır. Compact laminat ihracatımız yurt içinde kullanılan miktarın dört katı kadardır.

Bu teknik bir bilgi olduğu için Profesyonele Özel / Teknik Bilgi bölümünü inceleyebilirsiniz.

İngilizce karşılığı odacık anlamına gelmektir. Wc Cubicle sistemleri ise, WC'leri compact laminat paneller veya benzeri paneller yardımıyla odacıklara ayırmak anlamı taşımaktadır. Bölümlere ayırmak da denilebilir.

Kalite belgeleri İngiltere labaratuarlarından alındığı için  fark yoktur.Tüm compact laminatlar aynı testlere tabi tutulmaktadır.

Islak hacimlerde cubicle sistemlerde, tuvalet / duş / soyunma kabini, lavabo tezgahı, pisuar bölmesi, soyunma dolabı, oturma bankı, cephe ve duvar kaplamaları, dış cephe kaplaması, duvar kaplaması, ameliyathane kaplaması, laboratuar tezgahı, dış mekanlar için masa tablası, suya karşı dayanımın mutlak olduğu her türlü imalatta kullanılması mümkündür.

Zengin renk seçenekleri ve farklı yüzey alternatifleri kullanıcılara çok çeşitli uygulama imkanı sunar. Buda compact laminatı benzeri ürünlerden ayıran en önemli özelliğidir.

Darbe ve mekanik basınçlara karşı dayanıklıdır. Yangın geciktirici özelliğe sahiptir. Çürümez, donmaz, bakteri barındırmaz, spor oluşumunu engeller. Çizilmeye, çatlamaya ve kırılmaya karşı dayanımı çok yüksektir. Homojendir, sudan etkilenmez.

Yapı sektörü her geçen gün giderek büyümektedir. Sürekli yeni ürünler ve malzemeler piyasada yerini almaktadır. Alternatif malzemeler üretilip kaliteleri test edilene kadar compact laminat bu piyasadaki yerini koruyacaktır.

Sıfır bitiş yada sıfır kapanış diye tabir ettiğimiz sistemlerde kapı yan panellere hem yüz kapanır. Kapı ile yan paneller arasında herhangi bir kot farkı olmaz.Görsele ulaşmak için tıklayınız

Bu malzemeleri gözle tanıma şansınız bulunmamaktadır. Böyle bir durumda üretici firmadan test raporlarını ve üretim bilgilerini talep edebilirsiniz. Dış mekan compact laminatını iç mekanda kullanmaktan dolayı sorun yaşanmamaktadır. Fakat iç mekan compact laminatı kesinlikle dış mekanda kullanılmamaktadır

Kabin sistemlerinde genellikle karşılaşılan sorun kilit ve mentşelerdir. Her iki aksesuar sistem de çalışan malzemeler olduğundan aksesuar seçimlerinde buna dikkat edilmelidir.

Yapılan testler açıkça göstermiştirki compact laminatın bırakın suya maruz kalmasını, suyun içinde dahi herhangi bir değişime uğramamıştır.

Compact laminat yüzeyler kesinlikle pas tutmaz asla küf ve mantar olumşaz. Hiç bir nedenden dolayıda renkleri asla solmaz.

Çoklu kullanım alanlarında görüntü kirliliğini önlemek adına güzel bir uygulamadır.

Kabin sistemleri 10 cm ayak olmak üzere yerden bitmiş ölçüsü 193 cm dir. Ayaklar ayarlı olduğu için Zemine gore 1 ila 2cm arasında yukarı aşağı ayarlanabilir.

Tasarladığınız mekan içerisinde compact laminat wc kabinleri yapacaksanız mekana uygunluğu ve bütünleyiciliği göz önüne alındığında pisuar ara bölücüsününde compact laminat olarak yapılması uygundur.

Projeniz doğrultusunda compact laminatlar tarafımızdan tüm işlemleri yapılarak size sevk edilir. Montaj talimatları ve kurulum şemaları gönderilen paketlerin içerisinden çıkar. Kullanılacak tüm mazlemeler yedekleriyle birlikte tarafınıza gönderilir. Herhangi bir problemde 7/24 tarafınıza montaj desteği sağlanır.

Compact laminat garanti belgeli bir üründür. Ayrıca bu alanda mevcut kalite belgelerininde hepsine sahiptir.

Kullanılan alanların ıslak hacim mekanları olması aynı zamanda asit salınımından dolayı bu tür mekanlar için uygun olan meteryaller ; Aleminyum, Çinko, Zamak Döküm, Sert pvc(naylon A6), Paslanmaz Çelik ürünler tercih edilmelidir.

Standart renk kartelamızdan seçilen renkler olur ise 1 - 10 kapı arasındaki siparişler 1 hafta da montaj lı olarak şehir içine ve şehir dışına teslim edilebilir. 10 kapıdan fazla siparişlerde stok durumuna gore müşteriye teslim tarihi bildirilmektedir.

Garanti süreniz bitse dahi kullanılan malzemeler sürekli stoklarımızda bulunduğundan yedek parça ve teknik destek konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Kırılan ve bozulan malzemeler teknik ekibimiz konturolünde değiştirlir.

Dışa açılan özürlü kapılarında ise özürlü kişi içeri girdikten sonra kapı yı çekmek zorunda kalmadığından kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Nakliye olarak anlaşmalı kargo veya anbarlarımızla size en uygun fiyata malzemenizi sevk edebiliyoruz. 10 kabine kadar olan işlerde firma arabalarımızla hem nakliyenizini yapıyoruz hem montajınızı yapıyoruz. 10 kabin üzeri işlerde malzemelerinizi anlaşmalı olduğumuz taşıma firmalarıyla gönderiyoruz. Montaj ekibimiz ise en yakın yerden size ulaşıyor. Böylece maliyetlerinizi asgariye çekmeye çalışıyoruz.

İşlerimizin çoğunluğunu şehir dışına yapıyoruz. Montaj ekiplerimiz sürekli hareket halindeler. Şehir dışında bulunan müşterilerimize isterlerse bitmiş ürün olarak ta hizmet veriyoruz. Bütün amacımız müşterilerin maliyetlerini aşağı çekebilmek.

Bir çok sebebten dolayı kullanabilirsiniz fakat en önemli nedenleri bizce zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur , ekonomik olmasıdır, uzun ömürlü bir yapı malzeme oluşu tercih sebebi olabilir. İnşaatın ilerleyişi sırasında hiç bir engelleyici unsur taşımamasıdır. Tüm işler bitirildikten sonra kolayca monte edilebilmesidir.

Malzemeleriniz bizim garantimiz altında taşınır. Tarafınıza gelen malzemelerde en ufak bir problem olduğunda taşıyıcı firmayla aranızda tuttacağınız tutanakla firmamız ürünü aynısıyla derhal değiştirir.

Kabin sisteminde herhangi bir sebepten dolayı ortaya çıkan problem neyden ve nasıl kaynaklanırsa kaynaklansın tarafımızdan teknik elemanlarımız vasıtasıyla en kısa sürede tamir ediliyor.